Почали діяти нові вимоги до оформлення ліцензії на обіг підконтрольних речовин

Автор
головний редактор експертно-правової системи «Експертус Медзаклад»
КМУ відновив вимоги до подання документів для отримання ліцензії на обіг підконтрольних речовин й визначив умови переоформлення ліцензії після приватизації

Почали діяти нові вимоги до оформлення ліцензії на обіг підконтрольних речовин

Зміни діють із 31 серпня 2023 року. Відповідне рішення КМУ затвердив постановою «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку» від 25.08.2023 № 911 (далі Ліцензійні умови № 282). 

Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів

Документи для отримання ліцензії

Із початку воєнного стану здобувачі ліцензії на обіг підконтрольних речовин могли не додавати до заяви про отримання ліцензії:

  • довідку відповідного державного або комунального ЗОЗ про відсутність у працівників, які за своїми службовими обов’язками отримують/мають доступ безпосередньо до підконтрольних речовин, психічних розладів, пов’язаних зі зловживанням алкогольними напоями, наркотичними засобами чи психотропними речовинами, а також про відсутність серед зазначених працівників осіб, визнаних непридатними до виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), пов’язаних з обігом підконтрольних речовин (за формою, встановленою МОЗ);
  • відомості про наявність дозволу Нацполіції на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження господарської діяльності з обігу підконтрольних речовин;
  • відомості про відсутність у працівників, які за своїми службовими обов’язками отримають/мають доступ безпосередньо до підконтрольних речовин, не знятої чи не погашеної в установленому порядку судимості за вчинення нетяжких, тяжких та особливо тяжких злочинів або кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі тих, що вчинені за межами України.

Із 31 серпня 2023 року суб’єкти господарювання знову зобов’язані подавати ці документи. Виняток становлять здобувачі ліцензії:

  • на територіях, де ведуться (велися) бойові дії;
  • на тимчасово окупованих територіях.

Підстава — абзац третій пункту 6-1 Ліцензійних умов № 282.

Документи для переоформлення ліцензії

Вимоги до спадкоємців-ФОПів, які мають ліцензію на медичну практику лишилися незмінними. У разі виникнення підстави для переоформлення ліцензії вони зобов’язані протягом одного місяця подати до органу ліцензування:

  • заяву про переоформлення ліцензії за формою згідно з додатком 8 до Ліцензійних умов № 282;
  • документи (їх копії чи фотокопії, засвідчені спадкоємцем), що підтверджують наявність підстав для переоформлення ліцензії.

Ліцензію переоформлюють на ім’я спадкоємця за умови його відповідності вимогам Ліцензійних умов № 282

Водночас КМУ визначив порядок переоформлення ліцензії у зв’язку з приватизацією єдиного майнового комплексу державного чи комунального підприємства. Суб’єкт господарювання, який приватизував такий комплекс, має подати до органу ліцензування:

Підстава — абзац другий пункту 9 Ліцензійних умов № 282.

Способи подання документів до органу ліцензування визначає частина перша статті 10 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII:

  • нарочно
  • поштовим відправленням з описом вкладення
  • в електронній формі в порядку, визначеному КМУ

Відповідно, КМУ оновив форму заяви про переоформлення ліцензії на обіг підконтрольних речовин. Відтепер заявником може бути не лише ФОП, а й юридична особа. У заяві потрібно вказати найменнування і місцезнаходження такої юридичної особи та ПІБ її керівника.

За матеріалом Експертус Медзаклад

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на медичну практику: як оформити, переоформити, зупинити й відновити

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
61368

Ліцензія на провадження медичної практики в стоматології: які документи підготувати

Щоб провадити медичну практику в стоматології, спочатку отримайте ліцензію. Які документи підготувати для отримання ліцензії на медичну практику в стоматології, розповідаємо в статті
5698

Як повідомляти про зміни до ліцензії на медичну практику: вимоги МОЗ

Якщо медзаклад змінив найменування або засновника, розширює діяльність, закупив нове обладнання, то має повідомити про це орган ліцензування. Як внести зміни до ліцензії на медичну практику? Як оформити повідомлення? Куди і в який строк його слід надіслати? З’ясуємо далі
21043

Расширение медицинской лицензии

У медучреждения есть лицензия на медицинскую практику по сестринскому делу. Для работы с наркотиками нужно ввести в штат должность фельдшера, у которого есть право на такую деятельность. Противоречит ли это лицензионным условиям? Существует ли необходимость в прохождении фельдшером курсов сестринского дела? Нужно ли осуществлять расширение медицинской лицензии? Читайте комментарий юриста.
2774

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді