Лікарям та вчителям залишають право виходу на пенсію зі стажем у 25 років

Олексій ЗАРУДНИЙ: «Лікарі, вчителі, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали 25 років, можуть у будь-який момент після звільнення з роботи скористатися правом і призначити пенсію за вислугою років»

Нещодавно парламент прийняв зміни до законодавства щодо правил нарахування пенсій, але лікарів та вчителів вони не стосуються. Як і раніше, ці працівники зі стажем у 25 років можуть вийти на пенсію в будь-який момент.

«Умови призначення пенсій за вислугу років у частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінними. Приміром, лікарі, вчителі, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали 25 років, можуть у будь-який момент після звільнення з роботи скористатися правом і призначити пенсію за вислугою років», — підкреслив голова Пенсійного фонду України Олексі ЗАРУДНИЙ.

На початку місяця Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення, який обмежує пенсійні виплати працюючим пенсіонерам до 85%, проте не підвищує загальний пенсійний вік та не підвищує стаж для працівників шкідливих виробництв. Закон набирає чинності 1 квітня, термін його дії — до 1 січня 2016 року.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51222

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді