Щоб заразитися мавпячою віспою, потрібно мати тривалий близький контакт з інфікованою людиною, а саме її виділеннями чи біологічними матеріалами. Це переважно побутовий контакт. За словами головного санлікаря, лише спілкування з людиною чи потискування її руки не достатньо для інфікування.
8 нових нормативних документів у травні
Кузін зазначив, що лікарі-епідеміологи і в Україні, і за кордоном мають чіткі інструкції щодо того, як діяти в разі виявлення віспи мавп.
«Алгоритм дуже схожий за ковідом. І впродовж інкубаційного періоду, і впродовж самої хвороби ці люди повинні перебувати в закладі охорони здоров‘я. Це по суті лікування і дорівнює невеличкому карантину. Після того, як людина одужала, вона вже не представляє ніякої загрози для навколишнього середовища, для людей і у тому числі вона не є інфекційна для них», — розповів головний санітарний лікар в інтерв’ю Суспільному.
Ігор Кузін зазначив, що у світі поки не планують масово вакцинувати населення від мавпячої віспи.
«Захворювання доволі рідко протікає у важкій формі, тому швидкість передачі його є мінімальною, тому ризики його епідемічного поширення для світу також мінімальні», — пояснив він.
В Україні випадки інфікування будуть зареєстровані. Утім, Кузін запевнив, що українські медики знають, як проводити епідеміологічне розслідування, як і чим лікувати, як локалізувати кожен випадок. Тож спалаху мавпячої віспи в Україні не прогнозує.
Раніше МОЗ розповіло, що потрібно знати про вірус мавпячої віспи.
За матеріалами сайту «Суспільне. Новини»
⭐ Cтворюємо комісії з інфекційного контролю в ЛПЗ ⭐ Організовуємо епіднагляд ⭐ Повідомляємо про пацієнтів з інфекційним захворюванням ⭐ Стримуємо внутрішньолікарняні інфекції