Ярослав Кучер, заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, вважає, що ефективний розвиток електронної охорони здоров’я сприяє побудові ефективної системи охорони здоров’я загалом.
Електронна охорона здоров'я (е-здоров'я, eHealth) — використання інформаційно-комунікаційних технологій для покращення стану охорони здоров'я, включаючи спосіб мислення та організації процесів в охороні здоров’я і пов’язаних сферах: науці, освіті, дослідницькій діяльності. Е-здоров’я містить у собі не лише ІКТ, але й такі компоненти, як органи управління, нормативно-правова база, стандарти і контроль відповідності, кадрові ресурси, інфраструктура, стратегія та модель залучення інвестицій.
✎ Плани МОЗ: ведення Реєстру медичних висновків, впровадження медвисновків про народження дитини.
Чим керуватися: колдоговором чи Умовами оплати праці?
До складу робочої групи, яка працює над Концепцію розвитку електронної охорони здоров’я, увійшли представники органів влади, міжнародних організацій, бізнес-спільноти, громадського сектору (загалом 36 осіб).
NB! Надсилайте пропозиції та зауваження щодо проєкту протягом 15 днів з дати публікації (7 вересня) в письмовому або електронному вигляді у формі порівняльної таблиці, що додається, за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, Директорат розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я, телефон: (044) 253-33-31, email: [email protected].
Ярослав Кучер підкреслив, що робоча група діятиме у стислі строки, бо вже 5 жовтня 2020 року має подати в МОЗ проєкт Концепції. Також фахівці планують опрацювати проблемні питання та напрями, якими необхідно доповнити Концепцію. За результатами засідання робоча група очікуватиме пропозицій до 10 вересня, а на 14 вересня запланована спільна аналітична сесія.
Після ухвалення Концепції почнеться робота над планом заходів для її реалізації, який уже міститиме конкретні кроки поетапного втілення її в життя.