Оголошено лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини

Відкрито так званий нобелівський тиждень. Вже оголошено лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини. Нагорода присуджена за лікування від паразитів та малярії 

Відкрито так званий нобелівський тиждень. На офіційному сайті Нобелівської премії повідомляється, що премію в галузі фізіології та медицини отримали науковці Вільям Кемпбелл (William C. Campbell), Сатоcі Умура (Satoshi Omura) і Юю Ту (Youyou Tu).

Ірландець Кембеллу та японенць Умура отримали нагороду від Каролінського інституту Швеції за лікування від черв’яків-паразитів, а китаянка Ту — за профілактику малярії.

Кемпбелл і Умура віднайшли спосіб лікування низки паразитарних захворювань, таких як онхоцеркоз (річкова сліпота) і слонова хвороба, за допомогою речовини авермектин, що отримується з бактерій Streptomyces avermitilis.

Досягненням науковиці з Китаю Юю Ту є відкриття артемізиніну — препарату, що значно знизив відсоток смертельних випадків у разі зараження малярією. Так, для дорослих ймовірність летального результату знижується на 20%, а для дітей — на 30%.

Наступні події «нобелівського тижня»: 6 жовтня вручать премію з фізики, 7 — з хімії, потім з літератури і Нобелівську премію миру. Лауреата премії з економіки оголосять 12 жовтня. 

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді