Україну очікує безперервна імунізація населення

За словами Першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра КАЧУРА питання імунізації є надзвичайно важливим для України, тому цього року централізовані закупівлі вакцин здійснюються із підвищеною оперативністю.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр КАЧУР обіцяє безперервну імунізацію населення країни. Про це було зазначено під час програми «Про головне» на Першому національному каналі.
Олександр КАЧУР зазначив, що питання імунізації є надзвичайно важливим для України, тому цього року централізовані закупівлі вакцин здійснюються із підвищеною оперативністю. «У січні були зібрані заявки регіонів, до травня укладені майже усі договори на закупівлю вакцин цього року. Зараз здійснюються поставки. У вересні очікуються поставки вакцин не менш динамічними темпами, що дозволяє прогнозувати про забезпечення безперервності імунізації населення країни», — зазначив Перший заступник Міністра охорони здоров’я України.

Також Олександр КАЧУР зазначив, що антивакцинальні настрої у суспільстві є надзвичайно небезпечними. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) вакцинація попереджує близько 3 мільйонів смертей щороку. Разом з цим 63% загальної кількості летальних випадків серед малюків пов’язані з інфекційною патологією, якої можна уникнути шляхом проведення вчасної та планової вакцинації.

Окремо було висвітлено питання Національного календаря щеплень. Зокрема зазначено, що Національний календар не має суттєвих відмінностей від схем імунізації, передбачених календарями щеплень інших країн світу, зокрема і ЄС.

На завершення Олександр КАЧУР наголосив: «Якщо Вам відомі факти відмови в щепленні або пропонування придбати вакцину в закладі за власні кошти, прошу та наголошую негайно повідомляти МОЗ України про такі факти письмово або за телефоном гарячої лінії: 0-800-801-333».

УНН

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21559

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4622

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119704

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді