У Міністерстві охорони здоров’я України презентовано модель електронного реєстру пацієнтів

Така модель дає змогу створити освітні структури, що забезпечать удосконалення роботи медичного закладу та залучити медичний персонал до структурних змін, що відбуваються у галузі охорони здоров’я.

24 січня 2014 року у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбулась презентація моделі електронного реєстру пацієнтів — системи управлінського обліку медичного закладу.
Доповідь з цієї теми виголосив директор державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами Дмитро ДЯЧУК. За його словами, така система допоможе залучити медичний персонал до структурних змін, які відбуваються в закладі охорони здоров’я. Це відбуватиметься шляхом формування науково-практичних груп і команд, за участю наукових співробітників, лікарів та медичних сестер.

Також лікар розповів, що системою передбачається створення освітніх структур, що забезпечують безперервне удосконалення знань персоналу та формування методів мотивації персоналу: визначення критеріїв оцінки роботи персоналу, інтеграція системи мотивації з системою управління якістю медичної допомоги тощо.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр ТОЛСТАНОВ, який був присутній на презентації, зазначив, що застосовування моделі управлінського обліку закладу охорони здоров’я є одним із підготовчих етапів у впровадженні системи медичного страхування населення. На його думку, підготовка умов для переходу на страхову модель охорони здоров’я (соціального медичного страхування) може забезпечуватись за рахунок досягнення фінансової стійкості медичних закладів, оптимізації їх мережі та збільшення самостійності керівників медичних закладів щодо управління фінансовими коштами, а також за рахунок підвищення конкуренції у системі охорони здоров’я.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21822

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4697

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді