Проблемні питання медицини Сумщини обговорені на колегії управління

За участі головних лікарів районних, міських та обласних лікувально-профілактичних закладів, центрів первинної медико-санітарної допомоги, представників відділу охорони здоров’я міської ради та державної санітарно-епідеміологічної служби області відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації.

За інформацією прес-служби Міністерства охорони здоров’я України на заході розглянули питання надання первинної медичної допомоги жителям Сумського, Буринського та Шосткинського районів. За інформацією заступника головного лікаря обласної клінічної лікарні Тетяни СЕНЬКО, на Сумщині заплановано створення 24 центрів первинної медико-санітарної допомоги, наразі створено і зареєстровано 14 юридично самостійних центрів. У зазначених районах триває робота щодо організації первинної медичної допомоги населенню, у тому числі мешканцям сіл та селищ. Учасники зустрічі детально проаналізували укомплектованість центрів медичними кадрами, навантаження на лікарів, забезпечення лікарськими засобами, рівень матеріально-технічної бази, ефективність виїзної роботи, взаємодію центральних районних лікарень з центрами тощо.

Проблемні питання у системі екстреної медичної допомоги в Охтирському та Роменському районах озвучила обласний спеціаліст з медицини невідкладних станів Ольга КАЛІНІЧЕНКО. При проведенні реформування швидкої медичної допомоги збережено кадровий потенціал, матеріально-технічна та діагностична база районних відділень служби. Кількісні та якісні показники роботи відділень знаходяться на рівні обласних. Проблемним залишається заміна автомобілів швидкої медичної допомоги зі 100%-вою зношеністю та забезпечення бригад екстреної медичної допомоги сучасними засобами зв’язку та оргтехнікою.

Головний лікар обласного психоневрологічного диспансеру Сергій ВИНОГРАД доповів про виконання Закону України «Про психіатричну допомогу» у частині дотримання порядку проведення попередніх та періодичних психіатричних оглядів у Кролевецькій, Білопільській та Лебединській ЦРЛ. На підставі проведеної перевірки Сергій ВИНОГРАД проаналізував якість роботи кабінетів психіатричного огляду, зокрема ведення облікової документації та відповідних протоколів.

У ході колегії проаналізовано низку питань і проблем, які є досить актуальними для медичної галузі області. За результатами зустрічі сформовано рішення колегії, яке визначило основні завдання на майбутнє.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21559

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4624

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді