Основний нормативний документ, яким визначається тривалість основної та додаткової відпустки старшої медичної сестри — Закон України «Про відпустки», затверджений 15.11.1996 № 504. Цим документом гарантовано, що тривалість щорічної основної відпустки не може бути меншою від 24 календарних днів за умови, що відпрацьований повний робочий рік (розпочинається з дня підписання трудового договору). Проте, деякі категорії працівників отримали право на додаткові щорічні відпустки.
Читайте: "Відпустки медичних працівників – складаємо графік"
Коли передбачена додаткова відпустка старшій медичній сестрі
Стаття 8 Закону про відпустки передбачає можливість надання медичним працівникам додаткової відпустки, яка може тривати до 7 календарних днів. Отже, тривалість відпустки старшої медсестри може досягати тридцяти одного календарного дня (24 дні основної та 7 днів додаткової відпустки) за умови:
- роботи понаднормово
- напруженості робочого процесу
- особливого характеру праці.
Наказ Мінсоцполітики «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці» №7, затверджений 10.10.1997, передбачає, що Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади за погодженням з відповідними галузевими профспілками можуть затверджувати орієнтовані переліки робіт, професій та посад працівників із ненормованим робочим днем. Додаткову відпустку можливо надати лише після погодження з галузевою профспілкою. В медичному закладі тривалість відпустки передбачена в колективному та трудовому договорі.
Читайте: "Положення про Раду медичних сестер"
Чи можливо поділити відпустку на частини
Відпустка старшої медсестри може поділятись на частини. Однак така можливість передбачається лише в тому випадку, якщо основна безперервна частина відпустки буде тривати від 14 к. д. (регламентовано статтею 12 Закону про відпустки). Ця норма Закону поширюється також і на додаткову відпустку (згідно зі ст. 4 Закону про відпустки). Проте не слід забувати, що відпустка передбачена для відновлення працездатності. Тому на роботодавця покладений обов’язок забезпечити відпусткою повної тривалості особу, яка працює у ввіреному йому підрозділі, не рідше, ніж 1 раз на два роки.
Читайте: "Приклад анкети для анонімного опитування пацієнтів стаціонару"