Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1418 (далі — Порядок). Відповідно до пункту 3 Порядку надбавка за вислугу років виплачується, зокрема, професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я.
Номенклатурою спеціальностей молодших спеціалістів з медичною освітою, яку затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» від 23.11.2007 № 742, передбачено спеціальність «медична статистика». Перелік вищих і середніх навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.12.1992 № 195 (далі — Перелік).
Пунктом 13 розділу ІІІ Переліку встановлено, що до роботи на зазначеній посаді допускаються фахівці з вищою економічною, економіко-статистичною, інженерно-економічною і статистичною освітою.
Таким чином, право на отримання надбавки за вислугу років мають особи з вищою економічною, економіко-статистичною, інженерно-економічною і статистичною освітою, які працюють на посаді статистиків медичних.
Враховуючи, що працівника прийнято на посаду статистика медичного у 1995 році і йому присвоєно вищу кваліфікаційну категорію за цією спеціальністю, він має право на надбавку за вислугу років. З огляду на те, що спеціальність «зоотехнік» не передбачена Переліком як така, що дає право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю, головний лікар закладу, в якому працює запитувач, має звернутися до Міністерства охорони здоров’я України із клопотанням про надання дозволу працівникові на продовження роботи на цій посаді.