Як правильно назвати структурний підрозділ: медико-санітарна частина чи медпункт?

Медичний пункт не належить до закладів охорони здоров’я.

Згідно з пунктом 8 Пояснень до Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я» від 28 жовтня 2002 р. № 385, зареєстрованим у Мін’юсті 12 листопада 2002 р. за № 892/7180 (зі змінами і доповненнями), медико-­санітарною частиною називається міська поліклініка або міська лікарня з поліклінікою, призначені виключно для надання медичної допомоги робітникам промислових підприємств, будівельних організацій, підприємств транспорту. До складу медико-­санітарної частини можуть входити й інші заклади охорони здоров’я.

Крім того, зазначені Пояснення (п. 2) містять визначення пункту охорони здоров’я (здоровпункт). Це заклад охорони здоров’я, що створюється на підприємствах, в установах, організаціях і входить до складу поліклініки або амбулаторії.

Штатні нормативи вказаних закладів визначені наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 23 лютого 2000 р. № 33 (зі змінами і доповненнями).

Типові положення Міністерством охорони здоров’я України не затверджено.

Нові вимоги до ліцензування медичної практики