Оплата лікарняного працівнику, який перебував на роботі

1676

Запитання

Працівник виходив на роботу під час хвороби. Чи оплачувати лікарняний за дні, коли він фактично працював?

Відповідь

На запитання відповідає Ольга Догадіна, керівник експертної групи «Експертус Кадри».

Як спланувати штат та оплатити роботу медпрацівників

Не оплачуйте днів, коли працівник перебував на роботі. За них він отримає зарплату.

Допомогу з тимчасової непрацездатності держава надає застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати/доходу (ч. 1 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Якщо працівник виконував роботу під час хвороби, у табелі обліку використання робочого часу ці дні позначте кодом «Р». На підставі табеля бухгалтер нарахує працівникові зарплату.

Працівник, який виконував роботу під час лікування, порушив режим лікування. Якщо працівник порушує режим лікування або без поважних причин не з’являється у призначений строк на медогляд у той час, як отримує допомогу з тимчасової непрацездатності, то втрачає право на цю допомогу з дня порушення. Строк, що встановлює орган, який призначає допомогу з тимчасової непрацездатності (ч. 2 ст. 16 Закону № 1105).

Уповноважений із соціального страхування (далі — Уповноважений) ухвалює рішення не оплачувати дні, коли працівник був на роботі. Такої думки дотримує й ФСС (лист від 14.12.2021 № 2913-11-1).

У зв’язку з тим, що працівник порушив режим лікування, Уповноважений має право ухвалити рішення й не оплачувати всі дні тимчасової непрацездатності з дня, як працівник вийшов на роботу, і до того, як завершився лікар­няний.

Для того щоб Уповноважений мав інформацію, на витягу з лікарняного вкажіть дати, коли працівник був на роботі під час хвороби. Наприклад: «Перебував на роботі з 21.10.2023 по 25.10.2023». Підстава для Уповноваженого не оплачувати ці дні лікування — порушення режиму лікування, зафіксоване в табелі та витягу з лікарняного.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
71