Як відображати доходи у фінансовому плані КНП

1983

Запитання

Як правильно відобразити доходи у фінансовому плані підприємства в частині «Дохід», якщо наше КНП ЦРЛ планує отримати протягом року такі доходи: 1. Медична субвенція (кошти держбюджету). 2. Кошти місцевого бюджету (районні кошти, сільська субвенція), згідно з затвердженою програмою фінансової підтримки. 3. Кошти НСЗУ, згідно з укладеними договорами. 4. Кошти від надання платних медичних послуг (профогляди, медогляди та ін.). 5. Кошти від оренди майна. 6. Кошти від реалізації активів. 7. Благодійна та гуманітарна допомога. (За редакцією автора)

Відповідь

Фінансовий план — основний документ, відповідно до змісту якого комунальне підприємство отримує доходи і здійснює видатки, визначає обсяг та спрямування коштів для виконання визначених статутом функцій протягом року. Аби якісно організувати роботу зі складання фінплану, засновник повинен затвердити власний порядок складання фінплану (далі — Порядок). Оскільки на законодавчому рівні такого порядку для комунальних підприємств немає, за основу можна взяти Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затверджений наказом Мінекономрозвитку від 02.03.2015 № 205 (далі — Порядок № 205), але немає потреби беззаперечно дотримуватися усіх його вимог. В локальному Порядку достатньо передбачити основні етапи його складання та звітування про виконання. Засновнику доведеться внести зміни до нього, аби передбачити особливості діяльності некомерційного підприємства, яке не має на меті отримувати прибуток, та складання окремих форм фінансових документів для КНП.

Як набрати бали до атестації 2020

До фінплану входять такі показники:

  • очікувані доходи
  • очікувані витрати

Якщо мова йде про заклад охорони здоров’я, то для нього можливі такі види доходів:

  • кошти, отримані за медичні послуги від НСЗУ
  • кошти місцевих бюджетів
  • інші види доходів

 

20 змін у ліцензуванні медзакладів

 

Кошти, отримані від НСЗУ

Цей вид доходів розраховують як добуток кількості підписаних декларацій та капітаційної ставки із застосуванням вікових коефіцієнтів. Тарифи на надання медичних послуг ПМД у межах програми медичних гарантій у вигляді капітаційної ставки цього року такі:

  • за одного пацієнта, включеного до зеленого списку, — 370 гривень на рік
  • за одного пацієнта, включеного до червоного списку (для КЗОЗ), — 240 гривень на рік (п. 5 Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік, затвердженого постановою КМУ від 25 квітня 2018 № 407; далі — Порядок № 407)

Таким чином, доходи, отримані за обслуговування пацієнтів, можна розділити на дві групи:

  1. надходження від медичного обслуговування населення зеленого списку (окремо для гірського та негірського населення)
  2. надходження від медичного обслуговування населення червоного списку

Їх можна розрахувати за формулою відповідно до п. 9 Порядку № 407.

 

Як відображати доходи у фінансовому плані КНП
Тетяна Коба,консультант у сфері закупівель
Протягом 2019 року зазнали змін нормативно-правові акти, які стосуються закупівель ліків та медичних виробів. Як їх урахувати в роботі замовникам і які дії планує МОЗ — у статті

Кошти місцевих бюджетів

Бюджетний кодекс України не забороняє здійснювати фінансування на утримання комунальних закладів охорони здоров’я будь-якої форми господарювання. Тож за наявності коштів у місцевому бюджетів можна передбачити оновлення медичного обладнання, капітальний ремонт чи реконструкцію приміщень тощо.

Інші види доходів

Інші види доходів згідно з укладеними господарськими договорами про надання послуг: плата за оренду приміщень, медичні послуги громадянам, з якими не укладено декларації, іноземцям тощо. Для цього потрібно затвердити порядок розрахунку вартості медичних та немедичних послуг, які надаються за плату.

У фінплані зазвичай вказують поквартальні обсяги планових надходжень.

Розподіліть поквартально всі очікувані доходи і внесіть ці дані до фінансового плану підприємства.

Також можете скористатися інструментом з фінансового планування.

 

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансування БПР медичних працівників — 2024

Як держава фінансуватиме безперервний професійний розвиток працівників сфери охорони здоров’я у 2024 році? Чи змінився розмір відшкодування з минулого року, і хто може на нього розраховувати? Читайте про це у статті
2148

Енергоефективність медзакладу: як підвищити

Одна з найбільших статей витрат ЗОЗ — витрати на енергоносії. В умовах воєнного стану економія бюджету медустанови особливо актуальна. Як підвищити енергоефективність медзакладу, читайте у статті
4851