Як лікарю-ФОП витрачати гроші від НСЗУ

1646

Запитання

Чи є бюджетний механізм використання грошей, наданих НСЗУ при підписанні договору для ФОП? (За редакцією автора)

Відповідь

На що витрачати й кому звітувати про кошти від НСЗУ

Надавач медичних послуг (у цьому випадку — лікар-ФОП) зобов’язується надавати медичні послуги за Програмою медичних гарантій пацієнтам, а замовник (НСЗУ) зобов’язується оплачувати такі послуги відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів.

Нормативно-правових актів, які регулювали б порядок використання коштів, що надійшли на рахунок лікаря-ФОП від НСЗУ, нині немає. Надавачі медичних послуг самі визначають, куди спрямують бюджетне фінансування.

Послуги первинної медичної допомоги НСЗУ оплачує на підставі звітів та рахунків, які надавачі медичних послуг вносять до електронної системи охорони здоров’я (абз. 1 п. 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання первинної медичної допомоги населенню, затвердженого постановою КМУ від 28.03.2018 № 283). Надавач медичних послуг звітує про обсяг надання медичних послуг, які підлягають оплаті, та надсилає рахунок з описом та загальною вартістю медичних послуг за звітний період. Про звіт щодо використання бюджетних коштів у документах, які регулюють відносини надавачів медичних послуг з НСЗУ, не йдеться.

Лікарі-ФОП надають такі самі послуги за ідентичними тарифами, що й комунальні заклади первинної медичної допомоги. А отже, можуть скористатися досвідом і планами керівників комунальних закладів, які вже отримували кошти від НСЗУ.

Переважно надходження за Програмою державних гарантій заклади витрачають на підвищення зарплат лікарів та медичних сестер, які підписали найбільше декларацій. Окрім того, планують придбати неохідні медикаменти та витратні матеріали, оплачувати пальне та ремонт автомобілів, які виїжджають на виклики.

Отже, лікарі-ФОП мають право на власний розсуд витрачати кошти, які надійшли їм за Програмою медичних гарантій від НСЗУ. Наприклад, оплачувати роботу персоналу, закуповувати необхідні лікарські засоби, поліпшувати матеріально-технічну базу тощо.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як працює програма реімбурсації «Доступні ліки»

З'ясуйте, що передбачає програма «Доступні ліки» в Україні, який повний перелік доступних ліків та як ЗОЗ долучитися до програми. Скачайте Реєстри лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації
379375