Як видавати лікарське свідоцтво про смерть пацієнт з іншого району обслуговування

777

Запитання

Чи зобов’язаний лікар видати лікарське свідоцтво про смерть пацієнта, який підписав з ним декларацію, але мешкає в іншому районі обслуговування?

Відповідь

Законодавчим документом, що регламентує видачу свідоцтв про смерть, є наказ МОЗ від 08.08.2006 № 545. Цей документ передбачає можливість для медзакладів, зокрема тих, що спеціалізуються на наданні амбулаторної допомоги, видавати свідоцтво про смерть. У невеликих населених пунктах в медзакладах, де працюють щонайменше двоє лікарів, можливо видати тільки лікарські свідоцтва про смерть.

Якщо виїзд лікаря медзакладу, що здійснював лікування померлого, неможливий, свідоцтво про смерть видає черговий лікар. У сільських медзакладах, у штаті яких є лише один лікар, за його відсутності з різних причин зобов’язання засвідчити смерть покладається на фельдшера, що має видати фельдшерську довідку про смерть.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОП «Тестування на вірусні гепатити B і C із використанням швидких тестів»: зразок

Зразок СОП допоможе впорядкувати процедуру і дотримати техніки безпеки під час визначення антитіл до вірусу гепатиту B та C в цільній крові, сироватці чи плазмі з метою діагностики гепатиту B та C
353