Пацієнт відмовляється від направлення до медико-соціальної експертної комісії

340

Запитання

Що робити, якщо пацієнт відмовляється від направлення до медико-соціальної експертної комісії, а працездатність не відновлена?

Відповідь

Якщо хворий відмовився від направлення на огляд медико-соціальної експертної комісії, а працездатність його не відновлена, про що свідчать записи у медичній документації, лікуючий лікар не може відмовити у продовженні листка непрацездатності. Але з дня порушення режиму, зазначеного лікарем, хворий втрачає право на допомогу по тимчасовій непрацездатності за рішенням комісії із соціального страхування підприємства, установи, організації.

Пацієнт відмовляється від направлення до медико-соціальної експертної комісіїЧитайте: "Лицензия на медицинскую практику: документы, процедура получения, аннулирование"

Якщо хворий відмовляється від направлення до медико-санітарної експертної комісії або несвоєчасно прибуває на експертизу без поважної причини, факт відмови або нез’явлення засвідчують у листку непрацездатності та медичній карті амбулаторного (стаціонарного) хворого. Однак за таких обставин хворому ще не закривають лікарняний (згідно з п. 4.5. Інструкції № 455).

Листок непрацездатності оформлюють з урахуванням вимог пунктів 3.5 та 4.1 Інструкції № 532. У графі «Відмітки про порушення режиму:» зазначають дату порушення режиму, засвідчують підписом лікаря. Вид порушення режиму вказують у графі «Примітка:» (наприклад «відмова від направлення або несвоєчасна явка до медико-соціальної експертної комісії»).

Актуальне в журналі «Управління закладом охорони здоров'я»:

Щодо обміну довідок про тимчасову непрацездатність, виданих закладами охорони здоров’я окремих областей, на бланки листків непрацездатності

РОЗ’ЯСНЕННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою