Чи потрібно подавати звітність про прийнятих працівників до центру зайнятості

9174

Запитання

Відповідь

Діяльність Державної служби зайнятості регулюють такі Закони України:

Як набрати бали до атестації 2020

Дізнайтеся про:

Прийняття на роботу до закладу охорони здоров’я по-новому

Оформлення наказу про прийняття медичного працівника на роботу за сумісництвом

Підпункт 4 частини третьої статті 50 Закону № 5067 містить перелік відомостей, які роботодавці мають своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (тобто до Державної служби зайнятості). До них належить інформація про:

  • попит на робочу силу (вакансії) (за формою звітності № 3-ПН, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316);
  • заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (за формою звітності № 4-ПН, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 317).
Як бачимо, з-поміж цих відомостей інформації про прийняття на роботу працівників та обов'язку подавати її до Державної служби зайнятості Закон № 5067 не має.

Чого не можна сказати про Закон № 1533. У його підпункті 2 частини другої статті 35 ми й тепер можемо знайти норму, що зобов’язує роботодавців інформувати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, про прийняття на роботу працівників.

Утім, це лише підтверджує неузгодженість законодавства, що іноді зустрічається.

Із 30.04.2013 наказ Мінсоцполітики «Про затвердження форми звітності № 5-ПН «Звіт про прийнятих працівників» та інструкції щодо її заповнення» від 14.07.2011 № 279 втратив чинність (за наказом Мінсоцполітики від 18.03.2013 № 123).

Тепер повідомлення про прийняття працівників (до початку роботи) роботодавці подають до ДФС згідно з постановою КМУ «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413.

Тому претензія центру зайнятості до закладу охорони здоров’я є неправомірною — звіт про прийнятих працівників за формою № 5-ПН він подавати вже не повинен.

Однак радимо наразі до приведення у відповідність законодавства надавати до центру зайнятості відомості про прийняття на роботу працівників за будь-якою формою та в будь-які терміни. Бо, як ми довели, це питання законодавством не унормоване.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Епілепсія у дорослих: протокол лікування

Яка класифікація епілепсії та які етапи надання допомоги дорослим пацієнтам з епілепсією. Читайте у статті та скачуйте протокол медичної допомоги при епілепсії
7825

Епілепсія у дітей: протокол лікування

Читайте у статті загальні відомості про епілепсію, етапи надання допомоги дітям з епілепсією. Скачуйте протокол медичної допомоги при епілепсії
4901

Цукровий діабет першого типу: протокол лікування

14 листопада — Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. За якими симптомами діагностують цукровий діабет 1-го типу та який алгоритм ведення пацієнтів з цією хворобою — читайте у статті
9772