Низьковартісні медикаменти стануть доступнішими

Міністерство охорони здоров’я України розробило проект постанови, яка передбачає створення однакових умов ціноутворення на лікі, оптово-відпускна ціна яких нижча 12 гривень. Постанова поширюватиметься як на вітчизняне виробництво, так і на закордонне

Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ, в.о. Міністра охорони здоров’я України, доповів, що торгівельно-роздрібні надбавки на ліки, оптово-відпускна ціна яких нижче 12 гривень, коливаються від 0,3% до 169,5%.

Після внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» від 17.10.2008 № 955 (далі — Постанова КМУ № 955), надбавки на ліки, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів) та обов’язкового мінімального асортименту (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів, становитимуть від 10 до 30%.

Затвердження документу збільшить економічну доступність низьковартісних медикаментів для малозабезпечених верств населення та створить рівні умови регулювання цін на ліки як для іноземного, так і вітчизняного виробника.

Зміни до Постанови КМУ № 955 набувають чинності з 1 січня 2015 року.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51283

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3485

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді