Що зміниться в БПР медиків із 2024 року: п'ять нововведень

Автор
головний редактор експертно-правової системи «Експертус Медзаклад»
Керівникам закладів охорони здоров’я, провайдерам й учасникам заходів безперервного професійного розвитку варто підготуватися до змін завчасно

Що зміниться в БПР медиків із 2024 року: п'ять нововведень

Уряд уніфікував безперервний професійний розвиток (БПР) усіх працівників сфери охорони здоров’я. Відтепер вони здобуватимуть нові знання та навички відповідно до єдиного Положення про систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 14.07.2021 № 725, у редакції постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 725» від 29.09.2023 № 1036.

Особисте освітнє портфоліо: сервіс

Нова редакція Постанови № 725 набрала чинності 25 жовтня 2023 року. Але МОЗ ще має напрацювати супровідні документи на її виконання. Розгляньмо головні нововведення. 

П'ять змін у системі БПР-2024

  1. Із нового року БПР пошириться на всіх працівників охорони здоров’я
  2. Медики-управлінці проходитимуть БПР за керівними посадами
  3. Зросте асортимент заходів БПР
  4. Учасники заходів БПР зможуть скаржитися на провайдерів
  5. Запрацює електронна система БПР

Отже, з 2024 року всі працівники охорони здоров’я підвищуватимуть кваліфікацію за системою БПР. Для того щоб ця система запрацювала повноцінно, МОЗ іще має прийняти низку документів на виконання рішення КМУ й роз’яснити дію окремих норм оновленого Положення № 725. Проте лікарі, медсестри, фармацевтичні працівники та інші професіонали і фахівці в галузі охорони здоров’я вже можуть придивлятися до заходів БПР і планувати навчання на найближчий рік.

Раніше Уряд ухвалив рішення щодо запуску електронної системи безперервного професійного розвитку медиків та зобов'язав медсестер набирати бали.

За матеріалом Експертус Медзаклад
https://medplatforma.com.ua/article/1986-bezperervniy-rozvitok-lkarv-yak-nabrati-bali

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Що відомо про електронну систему БПР

Що таке електронна система БПР, для кого і коли її впроваджуватимуть? Хто буде надавати освітні послуги через електронну систему БПР? Читайте про це в статті
747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді