Як поєднати щеплення від COVID-19 з іншими щепленнями: роз'яснення від МОЗ

Про особливості поєнання вакцинації проти COVID-19 зі щепленнями від інших хвороб розповіли у МОЗ
photo_2022-11-11_09-46-49.jpg
 
У МОЗ нагадали, як правильно поєднувати вакцинацію проти COVID-19 зі щепленнями від інших хвороб.
 
Отже, у міністерстві охорони здоров'я зауважують:
 

"Слід дотримуватися 14-денного інтервалу між вакцинацію проти COVID-19 та щепленнями проти інших хвороб, крім щеплень від грипу, які можна робити одночасно в різні руки або з будь-яким часовим проміжком. Проте, якщо є така необхідність, наприклад людина виїжджає за кордон, то щеплення від інших інфекцій та щеплення від COVID-19 можна робити одночасно. Це дозволено наказом Міністерства охорони здоров’я № 1067 від 20 червня 2022 р."

Також експерти МОЗ зазначають: практика одночасного введення вакцин від кількох хвороб є безпечною та не може «перевантажити» імунну систему. 
 
Раніше у МОЗ нагадали, чи дозволено робити щеплення від COVID-19 та грипу в один день.
 
За матеріалами соцмереж МОЗ

 

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Меланома: протокол лікування

Другий понеділок травня — Усесвітній день меланоми. У лікуванні пацієнтів із злоякісною меланомою шкіри керуйтесь уніфікованим клнічним протоколом, який МОЗ затвердив наказом від 09.16.2023 № 1064
248

Опіки: стандарт медичної допомоги

МОЗ наказом від 09.10.2023 № 1767 затвердило Стандарт медичної допомоги (далі — СМД) при опіках. Документ містить інформацію про надання медичної допомоги при опіках та подальшу реабілітацію пацієнтів
4267

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3486

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді