Зміни в законодавстві про охорону здоров'я за березень

Набрали чинності деякі нормативні акти, які регулюють діяльність сфери охорони здоров’я

1. 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 02.03.2015 № 217-VIII.

Закон передбачає додаткові видатки загального фонду державного бюджету Міністерству охорони здоров'я на забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру вартістю близько 400 мільйонів гривень (гемодіаліз, придбання цифрових мамографів, ультразвукових діагностичних приладів вітчизняного виробництва, лікування дитячої онкології).

2. 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 02.03.2015 № 212-VIII.

Зміни встановлюють, що до видатків, які здійснюються з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, належать видатки на:

  • первинну медико-санітарну, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (лікарні широкого профілю, спеціалізовані медико-санітарні частини, пологові будинки, поліклініки і амбулаторії, загальні стоматологічні поліклініки, а також дільничні лікарні, медичні амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти, центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги);
  • інші державні програми медичної та санітарної допомоги (територіальні медичні об'єднання, центри медичної статистики, автопідприємства санітарного транспорту, інші програми та заходи).

3. 17 березня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження Порядку транспортування вагітних, роділь та породіль в Україні» від 06.02.2015 № 51.

Порядок врегульовує відносини між медичними установами, що надають акушерсько-гінекологічну медичну допомогу, та пацієнтами (вагітними, роділлями та породіллями).

 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51222

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді