Скільки працівників ЗОЗ відсторонили через небажання вакцинуватися проти COVID-19

UA RU
Дані навів на своїй Фейсбук-сторінці заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін
Скільки працівників ЗОЗ відсторонили через небажання вакцинуватися проти COVID-19

Із 31 січня набули чинності зміни до наказу, що розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Зокрема до переліку додали працівників закладів охорони здоров’я (ЗОЗ). Нещеплених працівників керівники закладів мають відсторонити без збереження заробітної плати.

Станом на 7 лютого відсторонено від роботи 2136 працівників ЗОЗ, зокрема 216 лікарів та 765 медичних сестер. Також не вакцинувалися 1001 працівників господарського персоналу та 154 — адміністративного.

Загалом в Україні в комунальних та державних ЗОЗ нині працює понад 755 тисяч працівників. Тобто відсторонені приблизно 0,2 %.

«Звичайно, це не той результат, який можна назвати позитивним або таким, що нас задовольняє. Проте колапсу медичної системи або ж масового відсторонення медиків у час пандемії ми вже точно не фіксуємо... Відповідаючи на запитання, чому наказ торкнувся медиків тільки зараз, маю наголосити, що відсторонення медичних працівників раніше було б ризикованим для системи охорони здоров’я у час пандемії. Саме тому вони потрапили лише в третій раунд змін до наказу», — зазначив Кузін.

Головний санітарний лікар також наголосив, що в час, коли від важких наслідків та смерті захищає лише щеплення, медик не може собі дозволити собі бути невакцинованим.

Раніше в МОЗ нагадали, які дані про бустерну дозу вносити до ЕСОЗ.

За матеріалами Фейсбук-сторінки Ігоря Кузіна

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Графік відпусток медпрацівників — 2024: як скласти

У гарячий весняно-літній період використовуйте складений заздалегідь графік відпусток медичних працівників на 2024 рік. Важливо, щоб кожен структурний підрозділ медзакладу безперебійно працював впродовж року
30506

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
85613

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді