МОЗ України очікує внесення змін до акту про запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну

Міністерство охорони здоров’я України очікує прийняття постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до відповідного акту про запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. До нього внесено положення про електронний реєстр пацієнтів. «Наявність електронного реєстру пацієнтів з цукровим діабетом 1-го типу допоможе МОЗ України формувати об'єктивну потребу в інсуліні», – Олександра ПАВЛЕНКО

На сьогодні Міністерством охорони здоров’я України очікується прийняття постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до відповідного акту про запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. Як відомо, ще у березні минулого року КМУ прийняв постанову «Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну» від 05.03.2014 № 73. Однак реалізація цієї постанови двічі відкладалася, внаслідок чого пілотний проект щодо переходу від закупівлі до системи аптечного відшкодування не було реалізовано.

Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександра ПАВЛЕНКО повідомила, що в новий проект постанови внесено положення про створення електронного реєстру пацієнтів з цукровим діабетом 1-го типу.

«Наявність такого реєстру допоможе нам сформувати об'єктивну потребу в інсуліні. Для його створення потрібні кошти, які за попередньою домовленістю, нам нададуть міжнародні донори. Положення про електронний реєстр пацієнтів має бути затверджене до 1 серпня поточного року. Нещодавно Міністерство фінансів України під час узгодження даного проекту документа направило нам зауваження, відповідно якого МОЗ України має надати підтвердження, що створення реєстру не потребує витрат з державного бюджету», – розповіла Олександра ПАВЛЕНКО. 

Також проектом постанови КМУ передбачено створення реєстру референтних цін на препарати інсуліну. Останнім терміном для створення реєстру цін і запуску пілотного проекту є 1 січня 2016 року.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51117

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3478

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
7119

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді