МОЗ змінило кваліфікаційні характеристики лікарів — трансплантолога та хірурга серцево-судинного

У новій редакції МОЗ виклало пункти 82 і 95 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117. Відповідні зміни внесло наказом від 14.01.2021 № 42

⭐ Даруємо журнал ⏩

У підрозділі «Професіонали в галузі лікувальної справи (крім стоматології)» розділу «Професіонали» ДКХП МОЗ виклало в новій редакції кваліфікаційні характеристики лікаря-трансплантолога та хірурга серцево-судинного.

✅✅✅ Довідник кваліфікаційних характеристик

МОЗ змінило кваліфікаційні характеристики лікарів — трансплантолога та хірурга серцево-судинного

МОЗ значно розширило пункт «Повинен знати» в обох кваліфікаційних характеристиках. До того ж окрім загальних вимог до всіх лікарів відповідної спеціальності, МОЗ висунуло вимоги до лікарів вужчого профілю.

Так, у новій редакції ДКХП виписані окремі вимоги до знань умінь і навичок лікаря-трансплантолога, який залучений до трансплантації:

 • нирки
 • підшлункової залози
 • печінки

✅✅✅ Посадова інструкція лікаря-кардіолога: зразок

Окремі вимоги МОЗ висунуло також до знань і вмінь лікаря-хірурга серцево-судинного, який залучений до:

 • операцій —
  • із застосуванням штучного кровообігу
  • з приводу ішемічної хвороби серця
  • з приводу хвороб клапанів серця
  • на магістральних судинах
 • трансплантації серця та лікування серцевої недостатності
 • надання кардіохірургічної допомоги дітям

Особи, які бажають працювати лікарем-трансплантологом, відтепер мають пройти інтернатуру/спеціалізацію з «Хірургії» або «Урології» або «Дитячої хірургії» з подальшою спеціалізацієюза фахом «Трансплантологія» або отримати диплом Європейської ради з хірургії (European Board of Surgery) за фахом «Трансплантаційна хірургія» (Transplant Surgery).

До роботи на посаді лікаря-трансплантолога і лікаря-хірурга серцево-судинного допускаються лікарі країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку, які виконали вимоги МОН до визнання іноземних документів про освіту.

Нагадаємо, раніше Максим Степанов заявляв, що Україна потребує не менше 500 трансплант-координаторів.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
83157

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді