У підрозділі «Професіонали в галузі лікувальної справи (крім стоматології)» розділу «Професіонали» ДКХП МОЗ виклало в новій редакції кваліфікаційні характеристики лікаря-трансплантолога та хірурга серцево-судинного.
✅✅✅ Довідник кваліфікаційних характеристик
МОЗ значно розширило пункт «Повинен знати» в обох кваліфікаційних характеристиках. До того ж окрім загальних вимог до всіх лікарів відповідної спеціальності, МОЗ висунуло вимоги до лікарів вужчого профілю.
Так, у новій редакції ДКХП виписані окремі вимоги до знань умінь і навичок лікаря-трансплантолога, який залучений до трансплантації:
- нирки
- підшлункової залози
- печінки
✅✅✅ Посадова інструкція лікаря-кардіолога: зразок
Окремі вимоги МОЗ висунуло також до знань і вмінь лікаря-хірурга серцево-судинного, який залучений до:
- операцій —
- із застосуванням штучного кровообігу
- з приводу ішемічної хвороби серця
- з приводу хвороб клапанів серця
- на магістральних судинах
- трансплантації серця та лікування серцевої недостатності
- надання кардіохірургічної допомоги дітям
Особи, які бажають працювати лікарем-трансплантологом, відтепер мають пройти інтернатуру/спеціалізацію з «Хірургії» або «Урології» або «Дитячої хірургії» з подальшою спеціалізацієюза фахом «Трансплантологія» або отримати диплом Європейської ради з хірургії (European Board of Surgery) за фахом «Трансплантаційна хірургія» (Transplant Surgery).
До роботи на посаді лікаря-трансплантолога і лікаря-хірурга серцево-судинного допускаються лікарі країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку, які виконали вимоги МОН до визнання іноземних документів про освіту.
Нагадаємо, раніше Максим Степанов заявляв, що Україна потребує не менше 500 трансплант-координаторів.