За словами в.о. міністра охорони здоров'я Уляни СУПРУН в інтерв'ю «Новому времени», МОЗ розпочинає пілотну програму з переходу на західну модель екстреної медичної допомоги, й першим регіоном з впровадження такої системи стане Одещина.
За новою системою в екіпажах швидких з'являться екстрені медичні техніки, які будуть водночас водіями та надаватимуть мінімальну необхідну медичну допомогу на місці, а також працюватимуть парамедики, які доглядатимуть за людиною по дорозі до лікарні.
У лікарнях з'явиться окрема кімната чи відділення невідкладних станів, де пацієнта оглядатимуть комплексно і лише після цього направлятимуть для подальшого лікування до відповідних відділень.
На думку Уляни СУПРУН, реформу екстреної медичної допомоги можна здійснити достатньо швидко. За її словами, зараз МОЗ готує програму для навчання екстрених медичних техніків. Двоє українських інструкторів проходять експертне навчання у США, після повернення вони зможуть почати таку навчальну програму в Україні, наприклад, в Одесі.
За інформацією УНІАН
Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
Охарактеризуймо специфіку Програми медгарантій на 2024 рік та пакети послуг, які можуть надавати заклади в її межах
Читайте у статті, як нині функціонують заклади первинної медичної допомоги та яким вимогам мають відповідати
Найінтенсивніше грип та ГРВІ поширюються в періоди сезонного імунодефіциту. То що ж робити, аби не допустити епідемічних спалахів цих захворювань?
Скачайте чекліст та дізнайтеся , як підготувати медичного працівника на посаду вакцинатора