Депутатом було запропоновано ведення обов’язкової перевірки на ВІЛ при вступі до ВНЗ та прийнятті на роботу

Народний депутат Тетяна СЛЮЗ внесла до Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо профілактичних заходів протидії розповсюдження ВІЛ)».

Депутатом Верховної Ради Тетяною СЛЮЗ було запропоновано посилити перевірку громадян на ВІЛ при вступі до вищих навчальних закладів та прийнятті на роботу. Про це йде мова у проекті закону «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо  профілактичних заходів протидії  розповсюдження  ВІЛ)» № 3072, зареєстрованого у Верховній Раді від 12.08.2013.

Відповідні зміни пропонуються внести до  Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний  захист людей, які живуть з ВІЛ (щодо обов’язкового тестування з метою виявлення ВІЛ)».

Зокрема, пропонується введення обов’язкового тестування на ВІЛ для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні та для громадян, осіб,  які звернулися за наданням статусу біженця та яким надано  статус  біженця  в  Україні,  інших іноземців  та  осіб  без  громадянства,  які на законних підставах тимчасово  перебувають  на  території  України.

Також, депутат пропонує ведення обов’язкового тестування на ВІЛ під час :

  • вступу до вищих навчальних закладів;
  • прийняття на роботу;
  • в’їзду до України на термін більше трьох місяців (для іноземців).

Окрім цього, під час обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб пропонується введення періодичного тестування на наявність ВІЛ.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119551

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді