Проведено першу в світі операцію з імплантації повністю автономного штучного серця

Новітня модель штучного серця не вимагає регулювання функціонування ззовні при зміні інтенсивності фізичного навантаження людини і працює практично так само, як і біологічне.

У Франції проведено першу в світі операцію з імплантації повністю автономного штучного серця нової конструкції. Цей унікальний пристрій був розроблений французькою компанією «Кармат» (Carmat).

Нове серце відрізняється від інших моделей штучних сердець тим, що не вимагає регулювання функціонування ззовні при зміні інтенсивності фізичного навантаження людини і працює практично так само, як і біологічне.

Хірургічна операція була проведена групою фахівців під керівництвом відомого кардіохірурга, засновника компанії «Кармат» Алена КАРПАНТЬЄ (Alain Carpentier) в паризькому госпіталі імені Жоржа Помпіду.  Прооперований пацієнт страждав гострою формою серцевої недостатності,  що створювала реальну загрозу для його життя. Зараз пацієнт перебуває в реанімації і стан його, як свідчать лікарі, стабільний.

За словами співкерівника «Кармату» Філіпа ПУЛЕТТИ, розробка унікального пристрою тривала близько двадцяти років. На сьогодні ціна нової моделі штучного серця дорівнює приблизно 80 тисячам євро. 

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21559

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4622

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119706

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді