Прем’єр-міністр України взяв під особистий контроль ситуацію на фармацевтичному ринку

Зокрема, Прем’єр-міністр України повідомив, що 9 квітня 2014 року Уряд ухвалив постанову, якою затверджено перелік виробів медичного призначення, щодо яких застосовується 7% ставка ПДВ (цей документ буде оприлюднено найближчим часом).

9 квітня 2014 року у Кабінеті Міністрів України відбулась нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія ЯЦЕНЮКА. Головною темою наради стала ситуація, яка склалась на фармацевтичному ринку України після ухвалення Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII.

Внаслідок змін оператори ринку і контролюючі органи не мають єдиного розуміння порядку нарахування ПДВ. Ця проблема зараз є надзвичайно актуальною, адже вже понад тиждень ліки не розмитнюються, їх імпорт паралізовано.

Водночас, аптечні заклади не мають адекватного роз’яснення від органів влади щодо порядку нарахування ПДВ на ліки, які підлягають державному регулюванню націнок та входять до Обов’язкового мінімального асортименту та Національного переліку — тобто препаратів, життєво необхідних для пацієнтів. Не менш складна ситуація склалася із медичними виробами внаслідок відсутності затвердженого КМУ переліку виробів медичного призначення, щодо яких застосовується 7% ставка ПДВ. Таким чином, фармацевтичний ринок країни опинився на межі колапсу, а медикаментозне забезпечення населення — під прямою загрозою.

Арсеній ЯЦЕНЮК запевнив, що докладе максимум зусиль для того, щоб вирішити цю ситуацію. Зокрема, Прем’єр-міністр України  повідомив, що 9 квітня 2014 року Уряд ухвалив постанову, якою затверджено перелік виробів медичного призначення, щодо яких застосовується 7% ставка ПДВ (цей документ буде оприлюднено найближчим часом).

Крім того, Арсеній ЯЦЕНЮК звернувся до керівників центральних органів виконавчої влади із вимогою уважно читати роз’яснення, які надають їх підлеглі, — адже роз’яснення, що були надані у листах Міністерства доходів і зборів України від 04.04.2014 № 7860/7/99-99-19-04-02-17 та № 7822/7/99-99-19-05-01-17, жодним чином не прояснюють суб’єктам господарювання ситуацію щодо нарахування ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби. 

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21553

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4617

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді