Міністерству охорони здоров’я доручено затвердити перелік орфанних захворювань та створити реєстр хворих

МОЗ має визначає заходи, необхідні для забезпечення профілактики рідкісних захворювань та встановити порядок надання медичної допомоги.

Відповідно до ухваленого Верховною Радою України Закону «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо забезпечення профілактики та лікування рідкісних (орфанних) захворювань» Міністерству охорони здоров’я України (МОЗ) доручено затвердити перелік орфанних захворювань та створити і вести державний реєстр громадян, які страждають на ці захворювання.

Законом встановлено, що орфанним вважається захворювання, яке загрожує життю людини або яке хронічно прогресує, призводить до скорочення тривалості життя громадянина або до його інвалідності, поширеність якого серед населення не частіше ніж 1:2000.

МОЗ має визначає заходи, необхідні для забезпечення профілактики рідкісних захворювань та встановити порядок надання медичної допомоги.

Згідно з Законом громадяни, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання мають безперебійно та безоплатно забезпечуватися необхідними лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання.

Закон набуде чинності після публікації у офіційних засобах масової інформації.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21557

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4619

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119699

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді