Олег МУСІЙ: «В основі нової системи охорони здоров’я — прозорі тендерні закупівлі, референтні ціни та зміна системи управління»

14 травня 2014 року Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ поділився першими результатами діяльності Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) та змінами, які будуть здійснені у межах програми «100 днів — 100 кроків».

14 травня 2014 року Міністр охорони здоров’я України Олег МУСІЙ поділився першими результатами діяльності Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) та змінами, які будуть здійснені у межах програми «100 днів — 100 кроків».

Зокрема, мова йшла про пріоритетність профілактичної складової у системі охорони здоров’я. За словами Міністра охорони здоров’я України це, по-перше, вигідно з економічної точки зору, а по-друге — це дозволить формувати культуру здорового способу життя в Україні.

Також, Олег МУСІЙ зазначив про зміни у системі управління охорони здоров’я. Планується передача управлінських функцій від Міністерства до професійного самоврядування (лікарського самоврядування, сестринських та фармацевтичних провізорів) та переходу всіх суб’єктів ринку на самоуправління. Зміни торкнуться також підготовки кадрів: МОЗ пропонує перехід на резентуру (3 рівні практики для випускників медичних ВУЗів), що відповідає 6-9 рокам практики після закінчення навчального закладу.

З приводу ціноутворення на лікарські засоби, Олег МУСІЙ зазначив, що система референтного ціноутворення дозволить встановлювати обмеження на ціни лікарських засобів. Для подолання корупції в структурах охорони здоров’я МОЗ також має намір перейти на електронні торги у відкритому доступі. Невід’ємною частиною нової системи стане запровадження загальнообов’язкової системи медичного страхування.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6251

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
22047

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді