Регіони України повністю забезпечені антиретровірусними препаратами до кінця 2014 року

Протягом травня-червня поточного року буде здійснено додаткову поставку препаратів, закуплених у межах програм гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

За інформацією Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань (Держслужби України соцзахворювань) усі регіони України забезпечені антиретровірусними препаратами для лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу до кінця 2014 року.

93% антиретровірусних препаратів від загального обсягу державних закупівель було поставлено станом на кінець квітня 2014 року. Протягом травня-червня поточного року буде здійснено додаткову поставку препаратів, закуплених у межах програм гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Окрім цього, задля уникнення ризиків щодо переривання лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів передбачені механізми перерозподілу препаратів між регіонами, а також переведення пацієнтів на препарати-відповіднники згідно з положеннями «Клінічного протоколу антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків» (затвердженого Наказом МОЗ від 12.07.2010 №551).

Як свідчить аналіз, проведений з використанням даних Електронного інструменту моніторингу руху та використання антиретровірусних препаратів, залишку ліків у регіонах достатньо для того, щоб забезпечити безперевність лікування хворих протягом 2014 року.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51289

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3485

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді