Присвоєння звання «лікар-спеціаліст»

Стаття-подарунок від системи «Експертус Медзаклад»
З яких підстав медичному працівнику відмовляють у присвоєнні (підтвердженні) звання «лікар-­спеціаліст»? На яких посадах працюють особи, яким відмовлено у присвоєнні (підтвердженні) цього звання? Як атестуватися лікарю, який відпрацював на відповідній посаді менше року? Дізнайтеся у статтті!

Особа з вищою медичною освітою може обіймати лікарську посаду у закладі охорони здоров’я  лише в тому випадку, якщо їй присвоєно звання «лікар-спеціаліст» за конкретною лікарською спеціальністю. Порядок присвоєння такого звання зафіксований в Положенні про порядок проведення атестації лікарів, затвердженому наказом МОЗ України від 19.12.1997 № 359. Атестацію претенденти на отримання такого звання проходять на базі структурних підрозділів при місцевих державних адміністраціях. Рішення про присвоєння такого звання приймає атестаційна комісія.

IX Конгрес MedSprava: стратегія успіху

Який орган проводить атестацію на присвоєння звання «лікар-спеціаліст»

Для проведення атестації на присвоєння звання «лікаря-спеціаліста» ф  ахівцям медико­профілактичного спрямування створюють атестаційні комісії. Такі комісії існують при МОЗ України, Міністерстві охорони здоров’я АР Крим та на всіх рівнях виконавчої влади.

Хто підлягає атестації на присвоєння звання «лікар-спеціаліст»

Рішення про присвоєння звання «лікар-спеціаліст» приймає атестаційна комісія після перевірки теоретичних знань та практичних навичок особи. 

Підставою для відмови в присвоєнні звання може бути:

  • недостатній рівень теоретичних знань, передбачених програмою підготовки спеціалістів;
  • недостатній рівень практичної підготовки особи, яка атестується;
  • низький рівень володіння сучасними діагностичними та лікувальними методиками, знання засад профілактики захворювань за окремим напрямком медичної діяльності.

У випадку, якщо особа не здобула звання «лікар-спеціаліст» з певної лікарської спеціальності, вона допускається до посади молодшого спеціаліста з медичною освітою. Дана норма внесена до пункту 9 розділу ІІ Наказу № 195. Законодавчими актами прописана процедура оскарження рішення атестаційної комісії про відмову в присвоєнні звання «лікар-спеціаліст». Слід пам’ятати, що Центральна атестаційна комісія не оскаржує рішень, прийнятих комісіями інших рівнів.

За яких умов фахівець звільняється від чергової атестації

Нормативними актами передбачена можливість звільнення фахівця, якому раніше вже була присвоєна кваліфікаційна категорія, від переатестації. Категорію в такому випадку підтверджують за поданням керівника закладу:

  • якщо фахівець пропрацював на відповідній посаді менше одного року;
  • якщо це одинока мати чи батько, що виховує дітей, вік яких не перевищує 14 років;
  • якщо це вагітна жінка чи особа, яка доглядає виховує дитину-інваліда, інваліда дитинства.

Певні нюанси виникають в ситуації, коли фахівець працює на посаді менше одного року. Термін атестації на присвоєння звання «лікар-спеціаліст» їм відтерміновують на певний час згідно з наказом, виданим по вищому медичному закладу за поданням керівника закладу, в якому працює лікар. 

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді