Особа з вищою медичною освітою може обіймати лікарську посаду у закладі охорони здоров’я лише в тому випадку, якщо їй присвоєно звання «лікар-спеціаліст» за конкретною лікарською спеціальністю. Порядок присвоєння такого звання зафіксований в Положенні про порядок проведення атестації лікарів, затвердженому наказом МОЗ України від 19.12.1997 № 359. Атестацію претенденти на отримання такого звання проходять на базі структурних підрозділів при місцевих державних адміністраціях. Рішення про присвоєння такого звання приймає атестаційна комісія.
Читайте: "Документи для атестації лікарів"
Який орган проводить атестацію на присвоєння звання «лікар-спеціаліст»
Для проведення атестації на присвоєння звання «лікаря-спеціаліста» ф ахівцям медикопрофілактичного спрямування створюють атестаційні комісії. Такі комісії існують при МОЗ України, Міністерстві охорони здоров’я АР Крим та на всіх рівнях виконавчої влади.
Хто підлягає атестації на присвоєння звання «лікар-спеціаліст»
Рішення про присвоєння звання «лікар-спеціаліст» приймає атестаційна комісія після перевірки теоретичних знань та практичних навичок особи.
У випадку, якщо особа не здобула звання «лікар-спеціаліст» з певної лікарської спеціальності, вона допускається до посади молодшого спеціаліста з медичною освітою. Дана норма внесена до пункту 9 розділу ІІ Наказу № 195. Законодавчими актами прописана процедура оскарження рішення атестаційної комісії про відмову в присвоєнні звання «лікар-спеціаліст». Слід пам’ятати, що Центральна атестаційна комісія не оскаржує рішень, прийнятих комісіями інших рівнів.
Читайте: "Карта амбулаторного больного: тонкости заполнения формы № 025/о"
За яких умов фахівець звільняється від чергової атестації
Нормативними актами передбачена можливість звільнення фахівця, якому раніше вже була присвоєна кваліфікаційна категорія, від переатестації. Категорію в такому випадку підтверджують за поданням керівника закладу:
- якщо фахівець пропрацював на відповідній посаді менше одного року;
- якщо це одинока мати чи батько, що виховує дітей, вік яких не перевищує 14 років;
- якщо це вагітна жінка чи особа, яка доглядає виховує дитину-інваліда, інваліда дитинства.
Певні нюанси виникають в ситуації, коли фахівець працює на посаді менше одного року. Термін атестації на присвоєння звання «лікар-спеціаліст» їм відтерміновують на певний час згідно з наказом, виданим по вищому медичному закладу за поданням керівника закладу, в якому працює лікар.