Право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці працівників-сумісників

Так, працівники, які працюють за сумісництвом на умовах неповного робочого дня, мають право на додаткову відпустку за ненормований робочий день.

Як зазначено у статті 8 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-­ВР, додаткову відпустку тривалістю до 7 календарних днів надають працівникам з ненормованим робочим днем пропорційно часу, відпрацьованому на роботі або посаді, що дає право на таку відпустку.

Про особливості застосування неповного робочого дня йдеться у Рекомендаціях щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 жовтня 1997 р. № 7. Пунктом 2 цього документа визначено, що ненормований робочий день не застосовують для працівників, зайнятих неповний робочий день. Працівникам, які працюють на умовах неповного робочого тижня, можна встановлювати ненормований робочий день.

Отже, оскільки для працівників з неповним робочим днем не заборонено встановлювати ненормований режим, то, звісно, є й підстави для надання відповідної додаткової відпустки при роботі за сумісництвом на 0,5 посади.

Нові вимоги до ліцензування медичної практики