Форма 133/о: медична довідка про стан здоров'я особи

Розберіться, чи потрібно оформлювати майбутнім держслужбовцям медичну довідку про стан здоров'я для працевлаштування (форма 133/о)

Як працювати за договором з НСЗУ у 2021 році

Форма 133/0 Медична довідка

Наказом МОЗ від 30.07.2012 № 578 було затверджено Порядок проведення медичного огляду особи, яка претендує на зайняття посади, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та форму відповідної медичної довідки про стан здоров'я особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

За цим наказом особи, що претендували на заміщення посади держслужбовця, мали пройти медогляд для визначення їхньої придатності до вказаної роботи.

Для проходження огляду особа мала надати до ЛПЗ:

  • письмову згоду на обробку персональних даних
  • 2 фото для документів
  • медичну довідку про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів за формою № 122-2/о
  • сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду за формою № 140/о
  • копію довідки до акта огляду МСЕК (за інвалідності)

За результатами огляду майбутньому держслужбовцю надавали довідку форми 133/о.

✅✅✅ Клінічні протоколи втратять чинність 1 вересня. Як надавати медичну допомогу?

Медична довідка про стан здоров'я особи

Медична довідка про стан здоров’я за формою № 133/о

Cкачати

Проте на підставі наказу МОЗ від 10.02.2017 № 116 наказ № 578 втратив чинність, а з ним, відповідно, і бланк медичної довідки форми 133/о.

Нині слід послуговуватися лише постановою КМУ від 25.03.2015 № 171 зі змінами. Ця постанова встановлює Порядок проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком. Порядок визначає:

  • які особи мають пройти спеціальну перевірку
  • які відомості підлягають спеціальній перевірці

Серед таких відомостей зазначено і дані щодо стану здоров’я, проте вони обмежені лише відомостями про перебування особи на обліку у психіатра та нарколога.

Оскільки медична довідка про стан здоров'я за формою 133/о, затвердженою МОЗ раніше, враховувала більш широкий спектр даних про здоров’я особи, то вона суперечить законодавству і тому більше не використовуватиметься.

Тепер майбутні держслужбовці надають для перевірки тільки копії:

Отже, за чинним законодавством, претенденти в держслужбовці не повинні надавати для спеціальної перевірки форму 133/о медичної довідки, оскільки медична довідка про стан здоров’я для державних службовців втратила чинність.

Медична довідка про стан здоров’я за формою № 133/о
Юлія Миколаєцьадвокат, партнер Юридичної фірми «STATUS», Київ
У більшості кримінальних проваджень проти лікарів застосовують статтю 140 Кримінального кодексу України. Деякі слідчі та прокурори називають її «лікарською статтею». Йдеться про невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого

Нові вимоги до ліцензування медичної практики