Організація роботи медзакладу в разі спалаху коронавірусу: пам’ятка
Скоротіть кількість пацієнтів у медичних закладах
Ідеться насамперед про пацієнтів, яким за 55 років. Приміром, для цього сімейні лікарі мають пообздвонювати своїх пацієнтів. Узагалі, спілкування лікаря з пацієнтами по телефону повинне зрости
Інше питання жіночі консультації. Тут важливо забезпечити окремі потоки пацієнтів. Розділення потоків нині набуває неабиякого значення.
Організуйте процеси між первинкою і стаціонарами
Визначте, хто, куди і в який момент повинен везти пацієнтів. На практиці в таких ситуаціях виникає купа непорозумінь.
Обов'язки та рекомендації для медзакладів і пацієнтів під час епідемії коронавірусу
Підготуйте лікарні та стаціонари
Передовсім слід оцінити резерви медзакладів. Проаналізувати скільки в лікарнях є обладнання, насамперед реанімаціного, засобів індивідуального захисту, деззасобів, медикаментів.
Відтак оцініть, що робитимете, якщо у вас один інфікований, якщо п’ять, якщо сто. Куди їх госпіталізувати, які відділення перепрофілювати, які закрити. Куди і в який момент переводити загальносоматичних хворих.
І тут постає найважливіше питання: куди переводити і звідки брати медперсонал? Як його захистити й забезпечити всім необхідним для роботи. Потрібно сформувати резерв медперсоналу.
Як забезпечити працівників засобами індивідуального захисту
Налагодьте співпрацю між лікарнями
Не менш важливо відпрацювати взаємодію між різними лікарнями одного і різних рівнів, наприклад, міської та обласної. І не має значення, чи є в закладі інфекційне відділення.
Увага! Просто написати наказ про порядок направлення пацієнтів недостатньо. Важливо відпрацювати кожен процес наживо, інакше не працює.
Коли відпрацьовуватимете сценарії, будьте чесними перед собою і своїми людьми, адже на кону людські долі.