Організація роботи медзакладу в разі спалаху коронавірусу: пам’ятка

Автор

Хренов Матвій

експерт проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я»
Експерт НСЗУ порадив, як діяти адміністрації медичного закладу в разі спалаху коронавірусної інфекції в Україні

COVID-19: зразки локальних документів

Пам'яткаСкачати

Скоротіть кількість пацієнтів у медичних закладах

Ідеться насамперед про пацієнтів, яким за 55 років. Приміром, для цього сімейні лікарі мають пообздвонювати своїх пацієнтів. Узагалі, спілкування лікаря з пацієнтами по телефону повинне зрости в рази. А людям за відсутності гострої потреби не слід з’являтися в поліклініці до вирішення проблеми вірусу.

Інше питання жіночі консультації. Тут важливо забезпечити окремі потоки пацієнтів. Розділення потоків нині набуває неабиякого значення.

Організуйте процеси між первинкою і стаціонарами

Визначте, хто, куди і в який момент повинен везти пацієнтів. На практиці в таких ситуаціях виникає купа непорозумінь.

Обов'язки та рекомендації для медзакладів і пацієнтів під час епідемії коронавірусу

Підготуйте лікарні та стаціонари

Передовсім слід оцінити резерви медзакладів. Проаналізувати скільки в лікарнях є обладнання, насамперед реанімаціного, засобів індивідуального захисту, деззасобів, медикаментів.

Відтак оцініть, що робитимете, якщо у вас один інфікований, якщо п’ять, якщо сто. Куди їх госпіталізувати, які відділення перепрофілювати, які закрити. Куди і в який момент переводити загальносоматичних хворих.

І тут постає найважливіше питання: куди переводити і звідки брати медперсонал? Як його захистити й забезпечити всім необхідним для роботи. Потрібно сформувати резерв медперсоналу.

Організація роботи медзакладу в разі спалаху коронавірусу: пам’ятка

Як забезпечити працівників засобами індивідуального захисту

Налагодьте співпрацю між лікарнями

Не менш важливо відпрацювати взаємодію між різними лікарнями одного і різних рівнів, наприклад, міської та обласної. І не має значення, чи є в закладі інфекційне відділення.

Увага! Просто написати наказ про порядок направлення пацієнтів недостатньо. Важливо відпрацювати кожен процес наживо, інакше не працює.

Коли відпрацьовуватимете сценарії, будьте чесними перед собою і своїми людьми, адже на кону людські долі.

Організація роботи медзакладу в разі спалаху коронавірусу: пам’ятка
Олена Іщенкозаступник директора Комунального закладу «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Черкаської обласної ради
Аби успішно пройти перевірку дотримання вимог санітарного законодавства і набрати достатню кількість балів під час акредитації, скористайтеся зразками документів

Нові вимоги до ліцензування медичної практики