Хто проводить гігієнічні дослідження під час атестації робочих місць за умовами праці

2089

Запитання

Медсанчастина працює як структурна одиниця підприємства. Працює рентген-кабінет, мамографія та рентген стоматологічний. На підприємстві створена комісія по проведенні атестації робочого місця. Саму атестацію не проводять так, як вимагають заключення з МОЗу. До 2018 року — характеристику робочому місцю видавала ТОВ, яке мало ліцензію від Укрметртестстандарт. Ліцензія анулювана. Як правильно тепер провести атестацію робочих місць? (За редакцією автора)

Відповідь

Атестацію робочих місць слід проводити раз на 5 років. Особливо для робочих місць лікарів-рентгенологів і рентгенлаборантів, які працюють у рентгенвідділенні. Адже вони мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1, якщо підтвердять право на таку пенсію за результатами атестації їхніх робочих місць за умовами праці.

Як провести атестацію робочих місць за умовами праці

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві, є Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442), та Методичні рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41.

Порядок № 442 передбачає, що для атестації робочих місць необхідне санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці. Такі дослідження проводять лабораторії, атестовані Держпраці і МОЗ у порядку, визначеному Мінсоцполітики разом з МОЗ.

Механізм атестації лабораторій на право проводити гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу, а також оцінювати гігієнічні умови праці регулює Порядок атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, затверджений наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 29.05.2018 № 784/1012 (далі — Порядок № 784/1012)

Атестація лабораторії є складником системи забезпечення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці. Її здійснюють, щоб забезпечити ефективність дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці.

Порядок № 784/1012 передбачає розміщення інформації про атестовані лабораторії на офіційному веб-сайті Держпраці з коригуванням, якщо лабораторії порушать вимоги цього Порядку. На сайті зареєстровані лабораторії, куди можна звернутися, щоб здійснити необхідні дослідження, а потім провести атестацію своєю комісією.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

План перевірки пожежної безпеки закладів охорони здоров’я: зразок

Розберіться, які нормативні вимоги до пожежної безпеки медичних закладів. Хто відповідальний за пожежну безпеку в ЗОЗ. Адаптуйте наш план перевірки пожежної безпеки для свого закладу та проведіть у ньому внутрішню перевірку
4027

Інструктажі з охорони праці в медзакладі

Контролювати вчасність проведення інструктажів з охорони праці та перевіряти рівень знань працівників – обов'язок керівника медичного закладу. Хто проводить інструктажі з охорони праці, які види інструктажів і коли який проводити, дізнайтеся зі статті
29339