Сумісництво посад головної медсестри і метролога: чи можливо?

675

Запитання

Чи можна поєднувати роботу на посаді головної медичної сестри з роботою метролога?

Відповідь

Для початку спробуємо визначитись, чи всім працівникам галузі охорони здоров'я законодавство дозволяє роботу за сумісництвом. Такого права позбавлено:

  • керівників державних закладів;
  • заступників державних підприємств, закладів та установ;
  • заступників керівників структурних підрозділів державних закладів (відділів, лабораторій).

Щоправда, ця умова не поширюється на заняття викладацькою, науковою, медичною та творчою діяльністю. Прописані ці вимоги в спільному наказі Міністерства праці України, Міністерства юстиції та Міністерства фінансів України № 43, затвердженого 28.06.1993, а саме – в пункті 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій цього наказу.

Сумісництво посад головної медсестри і метролога: чи можливо?Читайте: "Профілактичний наркологічний огляд"

 

Однак, слід зазначити, що подібні обмеження не стосуються осіб, які переміщені з зони антитерористичної операції згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 81 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції», прийнятої 04.03.2015 року) та працюють на державних підприємствах.

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск № 78), затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.03.2002 № 117 відносить посаду головної медичної сестри до керівного складу. Таким чином, на цю посаду поширюються вищевикладені обмеження. Оскільки посада метролога не належить ні до наукової, чи викладацької, ні до медичної, чи творчої діяльності, суміщати ці дві посади одна особа не може.

Сумісництво посад головної медсестри і метролога: чи можливо?Завантажте: "Санбюлетень "Гепатит В""

 

Слід зазначити, що все вищеперераховане стосується роботи в закладах охорони здоров’я державної форми власності. У приватних медичних закладах головна медична сестра може, за дозволу керівника закладу, працювати на будь-якій посаді у вільний від основної роботи час.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
134096