Шлях системи охорони здоров’я України до європейських стандартів

28 листопада Французька Торгово-промислова палата в Україні в межах круглого столу «Ланцюги постачання у галузі охорони здоров’я» провела галузеву дискусію щодо логістики фармацевтичних засобів на вітчизняному ринку

В заході взяли участь міжнародні профільні експерти, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Юрій САВКО, директор Департаменту оптової та роздрібної торгівлі Державної служби України з лікарських засобів Олена РЕЧКІНА.

Міжнародні фахівці під час своїх виступів відзначили чіткий рух України по обраному курсу до європейських стандартів на вітчизняному фармацевтичному ринку та виокремили основні завдання на сьогодні для МОЗ і Держлікслужби України, серед яких:

  • гармонізація фармацевтичного законодавства;
  • розвиток логістики;
  • забезпечення споживачів якісними і доступними ліками.

«Ми зараз розробляємо нову редакцію закону про лікарські засоби, яка буде максимально гармонізована з Директивою Євросоюзу №83, стандарти GDP вже імплементовані в українському законодавстві; три директиви Євросоюзу, що стосуються стандартів медичних виробів також адаптовані до українського законодавства. Зараз вже є постанова Кабінету Міністрів, створена робоча група, яка саме працює над тим, щоб технічні стандарти медичних виробів були адаптовані до норм ЕС. Відзначу, що це дуже складна й об’ємна робота та, звичайно, Україна працює над цим і, у свою чергу, ми очікуємо, що європейські партнери також будуть нам допомагати як експертно, так і фінансово в адаптації цього законодавства. Хочу підкреслити, що все, що робить МОЗ і наші партнери як від бізнесу, так і від громадських організацій, що представляють інтереси пацієнтів, спрямовано на досягнення нашої основної мети — забезпечення українських пацієнтів якісними, ефективними, безпечними ліками за доступною ціною. Сподіваюсь спеціалісти з фармлогістики та представники фармвиробників допомагатимуть нам у цьому», — наголосив Юрій САВКО.

Директор Департаменту оптової та роздрібної торгівлі Держлікслужби України Олена РЕЧКІНА повідомила, що сьогодні першочерговим завданням для МОЗ та Держліклужби є адаптація вітчизняного законодавства в фармацевтичній галузі до законодавства ЄС.

Зокрема, у серпні цього року було актуалізовано настанову «Лікарські засоби. Належна практика дистрибуції. СТ-Н МОЗУ 42-5.0:2014», створену спеціально для учасників оптового ринку.

Вона запевнила, що Держлікслужба України відкрита до подальшого діалогу з реформування галузевого законодавства і закликала учасників круглого столу долучитися до цього процесу. 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51222

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді