Європейський суд дозволив патентувати результати досліджень ембріональних стовбурових клітин

Європейський суд дозволив патентувати технології, пов'язані з ембріональними стовбуровими клітинами за умови, коли ембріон не здатний розвинутися у людську істоту, отже, не вважається людським ембріоном

У 2011 році Європейський суд заборонив патентувати результати робіт компанії International Stem Cell над людськими ембріональними стовбуровими клітинами. Цього року суд визнав, що клітини, отримані без запліднення (партеногенетична активація),  не можуть вважатися розвитком людського ембріона. Таким чином International Stem Cell, що використовує у своїй роботі такі технології, отримала право на патент.

Довкола робіт, пов’язаних із людськими ембріональними стовбуровими клітинами, тривалий час велися суперечки щодо етичності. Прихильники досліджень вважають, що терапія на основі таких клітин має допомогти в лікуванні низки серйозних захворювань. Критики ж стверджують, що використання та руйнування людських ембріонів неприпустимо. 

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51221

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді