Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам ВНЗ медичного та фармацевтичного профілю

МОЗ надало роз’яснення щодо виплати одноразової адресної грошової допомоги у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю

Міністерство охорони здоров’я України у листі від 27.01.2015 № 10.02.11/Д-208/857-зв роз’яснило, як випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю, отримати одноразову адресну грошову допомогу у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524 випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю, передбачено надання одноразової адресної грошової допомоги у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати у порядку, затвердженому МОЗ України за погодженням з Мінфіном України.

Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілів, затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілів» від 28.05.2012 № 390 (далі — Порядок № 390).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 390 одноразова адресна грошова допомога надається випускникам денної форми навчання, якщо вони:

  • навчались за державним замовленням у вищих навчальних закладах I–IV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування;
  • здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного і фармацевтичного профілів;
  • уклали у поточному році на строк не менше як три роки договір про роботу.

Пунктами 1.1 та 1.2 Порядку № 390 уточнено посади та розташування закладів охорони здоров’я, при укладанні договору з якими надається право на отримання допомоги, а саме:

  • у закладах охорони здоров’я, що розташовані у сільській місцевості та селищах міського типу на посадах: молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою; лікарів (провізорів), яким після закінчення інтернатури присвоєно кваліфікацію спеціаліста певного фаху;
  • в інших закладах охорони здоров’я на посадах: лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних і лікарів-терапевтів дільничних, яким після закінчення інтернатури присвоєно кваліфікацію спеціаліста відповідного фаху.

Для отримання допомоги згідно із пунктом 4 Порядку № 390 випускники до 10 жовтня подають до вищого навчального закладу:

  • заяви про надання допомоги;
  • копії трудових книжок та договору про роботу в закладах охорони здоров’я, що розташовані у сільській місцевості та селищах міського типу, а також про роботу в інших закладах охорони здоров’я на посадах лікарів загальної практики — сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних і лікарів-терапевтів дільничних.

Нарахування допомоги здійснюється вищими навчальними закладами на підставі наказу, що видається після затвердження кількості випускників, яким надається допомога, а також на підставі поданих випускником документів.

Допомога надається у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, розмір якої встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.

Виплата такої допомоги здійснюється до кінця поточного року (п. 4 Порядку № 390).

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
50779

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3464

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6974

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді