Порядок відпуску розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву

Усі матеріальні цінності матеріального резерву розброньовані із 24 лютого 2022 року. Підстава — введення воєнного стану (Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про затвердження воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ»)

Робота ЗОЗ в умовах воєнного стану

Розбронювання матеріальних цінностей мобілізаційного резерву відбулося автоматично із запровадженням воєнного стану в Україні. Процедуру автоматичного розбронювання після введення воєнного стану визначає розпорядження КМУ «Про розбронювання і відпуск матеріальних цінностей мобілізаційного резерву в особливий період» від 19.09.2007 № 751-р (для службового користування) (далі — Розпорядження № 751).

NB! Вказане розпорядження не втратило чинність із 2007 року, а навпаки — набрало чинності саме із введенням в Україні воєнного стану.

Розпорядження № 751 передбачає відпуск матеріальних цінностей матеріального резерву з дати його розбронювання, тобто із 24.02.2022. Порядок відпуску здійснюється відповідно до Порядку розбронювання і відпуску матеріальних цінностей мобілізаційного резерву в особливий період, затвердженого постановою КМУ від 30.06.2005 № 533 (далі — Порядок № 533).

Відповідно до Порядку № 533 розброньовані матеріальні цінності мобілізаційного резерву в особливий період підприємство використовує відповідно до акта на їх відпуск. Акт складають у трьох примірниках. Один примірник залишається на підприємстві, а інші не пізніше ніж протягом п'яти днів після складення надсилають Держрезерву. Державне підприємство один примірник акта надсилає центральному або місцевому органу виконавчої влади, до сфери управління якого воно належить. А комунальне підприємство — виконавчому органу відповідної ради. Відпуск розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву здійснюється підприємствам на безоплатній основі.

З метою відпуску розброньованого медичного майна МОЗ видало наказ «Про розбронювання мобілізаційного резерву» від 24.02.2022 № 367. У ньому міністерство наказує керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам підприємств, які МОЗ залучає до виконання мобілізаційних завдань, забезпечити передачу розброньованого медичного майна в порядку передбаченому законодавством (тобто Порядком № 533) та негайно надати інформацію до сектору мобілізаційної роботи МОЗ.

Раніше МОЗ розповіло, як можна допомогти медикам. 

За матеріалами сайту МОЗЯк створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
153622

План реагування закладу охорони здоров’я на надзвичайні ситуації: зразок

Завантажте зразок плану реагування ЗОЗ на надзвичайні ситуації. Документ допоможе встановити порядок дій і призначити відповідальних щодо проведення робіт з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій
8959

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді