Брифінг у Міністерстві охорони здоров’я України: рівень смертності новонароджених знизився на 13,2%

Одним з головних досягнень стало зниження материнської та малюкової смертності. Про це наголосила начальник Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ Альона ТЕРЕЩЕНКО.

14 січня 2014 року у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг «Новації в охороні здоров’я материнства та дитинства: успіхи та перспективи». Під час брифінгу, зокрема, було підбито підсумки впровадження Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства».

Одним з головних досягнень стало зниження материнської та малюкової смертності. Про це наголосила начальник Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ Альона ТЕРЕЩЕНКО.

Показник малюкових втрат на кінець 2013 року знизився до 7,9 на 1 000 народжених живими (у 2012 році він становив 8,6, а у 2011 році – 9,1). Те ж саме стосується і рівня материнських втрат. За оперативними даними МОЗ, у минулому році він знизився до 11,6 на 100 000 матерів, в той час коли у 2012 та 2011 роках цей показник становив 13,1 та 14,7 відповідно.

До кінця 2013 року в Україні було відкрито 12 перинатальних центрів третього рівня у різних регіонах, а до кінця 2014 року планується відкриття таких центрів по всій країні.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6235

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
22019

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді