Ні, не мають. Пояснимо таку відповідь. З’ясуємо спершу, чому такі працівники не мають права на допомогу на оздоровлення.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524 (далі — Постанова № 524) медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) під час надання щорічної основної відпустки виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу.
Наголосимо: ця виплата є обов’язковою та надається до щорічної основної відпустки.
Тепер визначимо, яких працівників відносять до категорії медичних та фармацевтичних.
Наказом Міністерства охорони здоров’я від 25.12.1992 № 195 затверджено Перелік вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю (далі — Перелік № 195). Відповідно до Переліку № 195 до медичних і фармацевтичних працівників належать особи, які допущені до медичної та фармацевтичної діяльності, — професіонали з повною вищою медичною та фармацевтичною освітою та фахівці з базовою та неповною вищою медичною і фармацевтичною освітою, які закінчили вищі навчальні заклади медичної та фармацевтичної освіти.
Відповідно до пункту 8 розділу I Переліку № 195 та примітки до нього також до медичної діяльності на посадах лікарів та середнього медичного персоналу допускаються особи з повною вищою та неповною вищою (немедичною) освітою, які закінчили вищі навчальні заклади за спеціальностями «біологія», «фармація», «хімія», «хімія-фармація», «біохімія», пройшли спеціальну підготовку і отримали звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності або мають сертифікат, що дає право обіймати посаду лікаря-спеціаліста, можуть працювати на посадах лікарів-лаборантів, у тому числі на посаді завідувача лабораторії, за наявності стажу роботи на посаді лікаря-лаборанта не менше 5 років.
Якщо названі особи з біологічною або біохімічною вищою освітою обіймають медичні та фармацевтичні посади, то вони мають право на отримання допомоги на оздоровлення згідно з Постановою № 524.
А от якщо особи з біологічною або біохімічною вищою освітою обіймають посади біологів та біохіміків, то права на отримання допомоги на оздоровлення згідно з Постановою № 524 вони не мають.
Отже, право на допомогу на оздоровлення відповідно до Постанови № 524 мають виключно особи, які обіймають медичні та фармацевтичні посади (лікарів, провізорів), у тому числі з вищою біологічною та біохімічною освітою, які допущені до роботи на медичних та фармацевтичних посадах, а біологи та біохіміки — ні[1].
[1] Див. також статтю С. Кубанського «Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення секретарю закладу охорони здоров’я» у журналі «Управління закладом охорони здоров’я» № 7/2014 на с. 97.