Спрощено реєстрацію рідкісних медикаментів

Петро ПОРОШЕНКО підписав Закон, яким спрощується процедура реєстрації та доступу на український ринок групи лікарських засобів, які вже отримали у США та ЄС статус орфанних (рідкісних)

12 серпня Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 1637-VII «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо удосконалення порядку забезпечення населення лікарськими засобами, призначеними для лікування соціально небезпечних і тяжких хвороб» (набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування).

Законом спрощується процедура реєстрації та доступу на український ринок групи лікарських засобів, які вже отримали у США та ЄС статус орфанних (рідкісних). Також доповнено перелік незареєстрованих лікарських засобів тими, що застосовуються на території США або ЄС. Ці медикаменти призначені для лікування таких хвороб як вірусні гепатити, туберкульоз, ВІЛ/СНІД та тяжких онкологічних захворювань.

Як зазначає голова парламентського Комітет з питань охорони здоров'я Тетяна БАХТЄЄВА, закон також дає змогу ввозити незареєстровані в Україні лікарські засоби для медичного забезпечення військовослужбовців, котрі виконують завдання під час проведення АТО за умовою наявності відповідних документів щодо реєстрації і використання цих медикаментів у країнах, де вони були закуплені.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51288

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3485

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді