Уряд виділив майже 253 млн грн на збільшення потужностей з діагностики COVID-19

КМУ підтримав ініціативу МОЗ та ухвалив проєкт постанови про перерозподіл видатків держбюджету, що передбачає виділення майже 253 млн грн на збільшення потужностей лабораторій з діагностики коронавірусної інфекції COVID-19

Як проводити заходи з планової госпіталізації під час карантину

Видатки проводитимуть за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку на реалізацію проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, проєкт постанови передбачає збільшення спроможності лабораторних центрів з проведення тестів для виявлення коронавірусу. Ідеться про закупівлю обладнання та матеріалів для збільшення ПЛР-тестів, лабораторних морозильних камер для зберігання зразків тощо.

Уряд виділив майже 253 млн грн на збільшення потужностей з діагностики COVID-19

Окрім того, на засіданні урядовці затвердили проєкт постанови, що передбачає перегляд складу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД. Документ усуває формальні обмеження щодо представництва в Раді благодійних організацій, які фактично вже залучені до її роботи.

Нагадаємо, МОЗ збільшило потужності вітчизняних лабораторій з 200 ПЛР-тестів на добу на початку квітня до 25—30 тисяч станом на сьогодні та продовжує їх нарощувати.

За матеріалами МОЗ

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
5184

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді