Епідпороги захворюваності на грип в Україні ще не перевищені

Тривале осіннє похолодання може спричинити підвищення захворюваності на грип та ГРВІ в Україні. Але фахівці констатують відсутність перевищення епідпорогів захворюваності в усіх областях

Тривале осіннє похолодання може спричинити підвищення захворюваності на грип та ГРВІ в Україні. Але фахівці констатують відсутність перевищення епідпорогів захворюваності в усіх областях.

Епідеміологи прогнозують підвищення захворюваності на ГРВІ вже у жовтні, на грип — у січні-лютому. З початку епідемічного сезону, за період із 28 вересня по 11 жовтня в країні на ГРВІ та грип захворіло 261682 особи, з яких 71,2 % — діти віком до 17 років. Уже зараз на грип та ГРВІ перехворіло 0,6 % населення України. Аналіз проводився без урахування даних з АР Крим та міста Севастополя.

За словами Святослава ПРОТАСА, керівника Держсанепідслужби України, за останній тиждень показник захворюваності на грип та ГРВІ серед населення України зріс майже на 15%. Проте, хворих на 16,3% менше, ніж було в аналогічному періоді минулого епідемічного сезону.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ мав місце у Києві та Київській області, перехворіло по 1,1% населення. За оперативними даними, із попередніми діагнозами грип та ГРВІ усього по Україні госпіталізовано 7883 особи (3% від усіх захворілих), із них 79,8 % становлять діти до 17 років. Протягом минулого періоду на території України летальних випадків серед хворих на грип та ГРВІ не зареєстровано.

Своєчасне щеплення від грипу дозволить уникнути хвороби або ж її ускладнень. Розпочати вакцинацію від сезонного грипу варто до перевищення епідемічного порогу. Особливу увагу слід звернути на імунізацію осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику.

Згідно інформації координаційної ради ВООЗ на території України ймовірно будуть мати циркуляцію вірусів типів, а саме:

  • подібний A/California/7/2009(H1N1)pdm09;
  • подібний A/Швейцарія/9715293/2013(H3N2);
  • подібний В/Phuket/3073/2013.

У Держсанепідслужбі України по буднях у робочий час функціонуватиме гаряча лінія з профілактики грипу та ГРВІ.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21883

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4726

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді