Експерти рекомендують використовувати варфарин та новіші антикоагулянти задля попередження інсульту

Аспірин роками використовували для захисту пацієнтів від інсульту, але дані вказують на те, що переваги препарату занадто маленькі у порівнянні з іншими способами лікування.

Аспірин визнали «не найкращим засобом» для попередження інсульту. Зокрема, про таке йде мова у нових правилах для закладів охорони здоров’я в Англії та Вельсі, повідомляє BBC.

Національний інститут поліпшення охорони здоров’я рекомендує використовувати лікарські засоби для розрідження крові на кшталт варфарину (warfarin). Такі ліки є ліпшими для людей з передсерцевою фібриляцією, яка може збільшити ризик інсульту.

Аспірин роками використовували для захисту пацієнтів від інсульту, але дані вказують на те, що переваги препарату занадто маленькі у порівнянні з іншими способами лікування. Перехід від аспірина до інших ліків для розрідження крові, таких як варфарин та новіші антикоагулянти, має попередити тисячі інсультів, зазначають експерти Національного інституту поліпшення охорони здоров’я.

Експерти кажуть, що виведення зі вжитку аспірину має відбуватися поступово і тільки під наглядом лікаря, адже різка відмова від аспірину може бути небезпечною.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21702

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4654

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119830

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді