Поліклінічне відділення — триповерхова будівля без ліфта. Як правильно зібрати відходи у візок-контейнер вторинного паковання й транспортувати до місця їх тимчасового зберігання?
До якої підгрупи медичних відходів належать серветки з гелем після проведення ЕКГ й УЗД та одноразова пелюшка, на якій лежав пацієнт? Як із ними поводитись, якщо ЗОЗ не планує здавати відходи на переробку / відновлення?
Чи обов’язково обробляти в автоклаві небезпечні відході, щоб здати на утилізацію. Чи можна такі відходи здавати у вторинній упаковці без автоклавування?
Чи дозволено спалювати відходи в установці спалювання відходів на місцях утворення? Чи потрібна для цього ліцензія? Які є винятки?
До якої групи відходів належать протерміновані ліки — ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота тощо? Згідно з наказом МОЗ № 325, який втратив чинність, лікарські засоби належали до відходів категорії С. У наказі МОЗ № 1827 йдеться лише про імунобіологічні препарати та ліки відповідно до наказу МОЗ № 490.
Чи має підприємству розробляти інструкцію, яка регулює поводження з відходами?
Лікарня має спеціальне приміщення для зберігання медичних відходів і договір із фірмою, яка займається їх утилізацією. Чи може ця лікарня укласти договір із закладом охорони здоров’я про зберігання його медичних відходів?
Чи підлягають свинцеві фартухи, які використовували в лікувальному закладі як засоби індивідуального захисту, обов’язковій утилізації? Чи належать вони до категорії D? Як поводитися з такими відходами?
ЗОЗ отримав наркотичні лікарські засоби як гуманітарну допомогу. Але невдовзі закінчується строк придатності й виникає потреба їх знищити. Як це правильно зробити?
Якими нормативними документами керуватися, щоб правильно утилізувати вакцину від COVID-19?